The website in English is in preparation.

Vítáme vás na stránkách usedlosti Zevlův mlýn. Turisté, kteří sem zavítali ještě v roce 2011, zde našli chátrající stavení. Dnes se můžeme pochlubit úspěšnou rekonstrukcí všech částí této krásné usedlosti, včetně komplet zprovozněné technologie mlýna z přelomu 19 a 20 století. Pro veřejnost je historická část mlýna otevřena v letním období, kdy je k dispozici průvodce. Na stránkách najdete i další aktivity dnešních majitelů mlýna, jako je rychlé občerstvení, minipivovar či zemědělská činnost. Na Zevlově mlýně lze zakoupit též turistickou známku č. 2459

Farma zaměřená převážně na chov masných plemen skotu v bio kvalitě. Mezi další zvířata na farmě patří kozy, drůbež, ryby, daňci a pávi.

K vidění je historické zemědělské vybavení včetně amerických a evropských traktorů z třicátých a čtyřicátých let (plně funkční). Výstava je přístupna zdarma.

Zveme vás k návštěvě venkovního kiosku s otevřenou kuchyní. Čerstvá jídla připravovaná na grilu a ochutnávka piv z minipivovaru, v kiosku lze zakoupit i zmrzlinu. Pro děti je připraveno dětské hřiště a možnost jít do výběhu mezi zakrslé holandské kozy a lamy alpaky.

ByDavid Loukotka Mar 23, 2018

Velikonoční mletí

V sobotu 31.3. začínáme sezónu prvním letošním mletím mouky. Po delší odstávce bude potřeba seřídit všechny mlecí stroje a nahodit řemeny. Mle...